Пиронкова започна успешно в Сидни

09-01-2015 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна успешно защитата на титлата си в Сидни. В първи кръг на квалификациите водачката в схемата победи южноафриканската тенисистка Шанел Схееперс със 7:6(5), 4:6, 6:2. Това беше дебютен успех на националката за 2015 година.

Цвети направи пробив за 2:0 гейма, но съперничката й успя да го върне при 4:4. Така частта трябваше да се реши в тайбрек. В него след 5:5 точки 27-годишната пловдивчанка спечели следващите две разигравания, а с това и сета.

Във втората част след разменени пробиви Схеперс успя да направи още един за 4:3 и така изравни общия резултат в мача.

Пиронкова беше по-добрата в решителния сет. След 2:2 тя спечели оставащите четири гейма и си осигури място във втория кръг на пресявките в Австралия.

Следващата съперничка за 37-ата в световната ранглиста Цветана е младата хърватка Дона Векич, която е №81 в класацията.