Световната шампионка отпадна в Кайро

19-12-2014 00:00 | Станко Димов
Поставената под №2 Лора Масаро отпадна на четвъртфиналите на Световното първенство по скуош за жени, което се провежда м египетската столица Кайро. Защитаващата титлата си англичанка отстъпи на сънародничката си Алисън Уотърс след 14:12, 2:11, 7:11, 9:11 след 52 минути игра.

Масаро измъкна първия гейм след оспорван тайбрек, но след това лондончанката Уотърс беше безкомпромисна и спечели убедително двубоя. Двете донесоха преди дни на Англия световната отборна титла.

"По време на турнира в Канада натрупах много самочувствие. Научих много за себе си и разбрах, че психически съм много силна. Сега в четвъртия гейм се стигна до 9:9 и мачът можеше да тръгне в различна посока, но се доказах и съм горда от постигнатото", коментира 30-годишната Алисън.

На полуфиналите единствената останала европейка се изправя срещу №3 в света Раниим ел Уелили, която спечели египетското дерби срещу Нур ел Тайеб с 11:7, 11:9, 11:13, 11:3, за да се класира за трети път сред най-добрите четири на шампионат на планетата.

В другия полуфинал се срещат несменяемата световна номер едно Никол Дейвид от Малайзия и Омнея Абдел Кави от Египет.