Седма титла за Англия

07-12-2014 00:00 | Станко Димов
Отборът на Англия стана световен шампион по скуош за жени на турнира в Ниагара-он-дъ-Лейк, Канада. На финала британките се наложиха с 2-1 победи над състава на Малайзия, за да вземат седмата си титла в 11-ото си поредно участие в мача за трофея.

В мача на третите ракети Сара-Джейн Пери се наложи над Делия Арнолд с 11:8, 11:9, 11:7 за 44 минути. След това се срещнаха световните номер едно и две. Водачката в ранглистата Никол Дейвид, която изведе Малайзия до първи финал в историята, успя да изравни общия резултат след успех над Лора Масаро с 11:8, 11:9, 11:3 след също 44 минути игра.

В решаващата среща за златните медали Алисън Уотърс взе победата срещу Лу Уи Уърн с 11:8, 11:7, 8:11, 11:4 за 69 минути на корта. Така Англия взе трофея за първи път след 2006 година, когато турнирът отново беше в Канада, но в град Едмънтън.

В двубоя за бронзовите медали Египет се наложи над дебютиралия в топ 4 отбор на Хонконг с 2-0 победи.