Линда Зечири на четвъртфинал в София

03-10-2014 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България в бадминтона Линда Зечири стартира с убедителни победи на Babolat Bulgarian Badminton Championships, който се провежда в столичната зала "София" и е с награден фонд 15 000 долара. Тя е вече на четвъртфинал.

Втората в схемата левичарка се наложи над Никол Шалер от Швейцария с 21:10, 21:16 за 35 минути. Любопитно е да се спомене, че бронзовата медалистка от европейски лично и отборно първенства Зечири победи същата съперничка през август, отново на турнир в София, но с 11:9, 11:6, 11:9 по експерименталното точкуване.

На осминафиналите 27-годишната Линда се изправи срещу Масайо Ноджирино от Япония и я победи с 21:10, 21:12 за 32 минути игра. В събота на четвъртфиналите Зечири, която е №30 в световната ранглиста, ще играе с Алексия Зайцава от Беларус.

Третата поставена многократна победителка в Откритото първенство на България Петя Неделчева не се появи в игра, заради заболяване.

Поставената под №5 Стефани Стоева се отказа след първия гейм (14:21) в мача срещу Алесия Зайцава. Най-добрата млада бадминтонистка на Европа има проблем с глезена.

Участничката в Младежките олимпийски игри Мария Мицова отстъпи в оспорван двубой на Лиан Тан от Белгия със 1:721, 21:17, 13:21 след повече от 40 минути игра.

Три гейма игра и националката Димитрия Попстойкова. Тя беше много близо до успеха, но в крайна сметка отстъпи на Рон Шефер от Съединените щати с 21:19, 20:22, 12:21.

При мъжете тръгналият от квалификациите Благовест Кисьов беше на път да поднесе сензация. Българинът буквално изпусна победата срещу европейския шампион от 2012 година Марк Цвиблер от Германия и загуби след 21:15, 16:21, 19:21.