Моресмо, Пиърс и Кафелников в Залата на славата


05-09-2014 00:00
Бяха оповестени номинациите за приемане в Залата на тенис славата през 2015 година. В най-популярната категория на оттеглили се състезатели бяха избрани французойките Амели Моресмо и Мери Пиърс, Сержи Бругера от Испания и Евгени Кафелников от Русия.

И четиримата номинирани имат по две титли от Големия шлем на единично. Шесткратният световен шампион Дейвид Хол от Австралия в тениса в инвалидни колички също ще получи признание.

Въвеждането на Клас 2015 в Залата на славата в Нюпорт, Съединени щати, ще се състои на 18 юли 2015 година. Церемонията ще бъде по време на турнира на трева за мъже от календара на АТР.

От 1955 година до сега в Залата са били приети за заслугите си към тениса в различни категории240 човека от 21 държави.


 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mifel Tennis Open by Telcel Oppo
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Лос Кабос, Мексико
Настилка: Твърда
Награден фонд: $909,790

Official Website | Livescore
Турнир: Mubadala DC Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Вашингтон, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $2,469,450

Official Website | Livescore
Други новини