Джокович спечели за 97 минути

26-08-2014 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на Откритото първенство на Съединените щати Новак Джокович започна с победа участието си в турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Сърбинът се наложи с 6:1, 6:2, 6:4 над Диего Шварцман от Аржентина за 97 минути игра в нощната сесия на "Артър Еш Стейдиъм".

Ноле наниза 24 печеливши удари, сред които и седем аса. Носителят на седем титли от Шлема ще играе в следващия кръг с Пол-Анри Матийо от Франция.

"Много съм доволен! Никога не е лесно да стартираш гладко на US Open", коментира с усмивка след мача шампионът от 2011 година Джокович.

Друг бивш победител в Ню Йорк - Анди Мъри, стигна до втория кръг на куц крак. Шотландецът надделя над Робин Хаасе от Холандия с 6:3, 7:6(6), 1:6, 7:5 след повече от 3 часа игра.

Мъри получи някаква травма в десния крак в началото на третия сет. В четвъртата част олимпийският шампион губеше с 3:5, но намери сили, подпомогнат и от грешки на съперника, да стигне до победата. Следващият съперник на Анди Мъри е германецът Матиас Бахингер.