Пиронкова с победа в Ню Йорк

25-08-2014 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Съединените щати. Тя победи с 6:4, 6:3 Карин Кнап. Мачът продължи един час и 16 минути. Следващата съперничка на пловдивчанката е бившата номер едно Йелена Йнкович

Италианката първа стигна до пробив за 2:1, но Цвети го върна тутакси. Българката продължи да води играта и логично стигна до нов брейк за 5:3. За съжаление Кнап го върна, но в десетия гейм Пиронкова стигна на два пъти до сетбол и втория път успя, за да спечели частта след 37 минути игра.

Пловдивчанката започна втория сет за пробив за 2:0. Шампионката от Сидни продължи доминацията си. В четвъртия гейм тя поведе с 40:15 и осъществи втори брейк. Кнап се посъвзе и върна единия пробив за 1:4. При 5:3 Цвети сервираше за победата. Тя набързо стигна до два мачбола и реализира първия.

Във втория кръг Цветана Пиронкова очаква №9 във схемата Йелена Янкович, която взе сръбското дерби срещу Бояна Йовановски с 6:2, 6:3.