Надал и Ферер повтарят финала в Париж

02-06-2014 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Рафаел Надал и Давид Ферер ще повторят миналогодишния финал на Roland Garros, но на фаза четвъртфинал.

Осемкратният шампион в Париж Надал продължава без загубен сет. Левичарат от Манакор победи №83 в света Душан Лайович от Сърбия с 6:1, 6:2, 6:1. Това беше 63-и успех на Рафа в турнира при само една загуба. Испанецът поведе с 5:0 и буквално отказа съперника. Във втората част Лайович загуби първите четири гейма, без да вземе нито една точка.

Финалистът от 2013 г. Давид Ферер имаше по-трудна задача. Петият в схемата отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:3, 6:3, 6:7(5), 6:1. Леко разсейване коства на испанеца третия сет. Но веднага след това Ферер вдигна оборотите и бързо затвори двубоя.

При дамите четвъртата поставена Симона Халеп продължава пътя си напред. Румънката не даде шансове на №15 Слоан Стивънс с 6:4, 6:3 и така сложи край на участието на тенисисти от Съединените щати в Откритото първенство на Франция.

Победителката от Турнира на шампионките в София през 2013 година Халеп очаква Светлана Кузнецова или Луцие Шафаржова на четвъртфиналите.

В друг четвъртфинал ще играят Сара Ерани и Андреа Петкович. Италианката Ерани направи обрат и дори спаси сетбол, преди да надиграе Йелена Янкович със 7:6(5), 6:2. Германката Петкович направи всичко, за да успее да победи холандската квалификантка Кики Бартенс, но успя и с малко късмет да го направи след 1:6, 6:2, 7:5.