Стоеви на финали в Словения

10-05-2014 00:00 | Станко Димов
Европейската шампионка по бадминтон за девойки Стефани Стоева се класира за финалите на единично и на двойки, заедно с по-голямата си сестра Габриела, на турнира от категория "Интернешънъл серис" в Медводе, Словения, който е с награден фонд 5000 долара.

Водачката в схемата Стефани се наложи на полуфиналите над четвъртата поставена Виктория Слободняк от Русия с 21:19, 21:16 след половин час игра. В първия гейм 18-годишната хасковлийка поведе с 19:16 точки, но позволи на съперничката да изравни. Българката се мобилизира, взе следващите две разигравания, а с това и частта. Във втората 50-ата в световната ранглиста контролираше нещата и след равенството 7:7 взе нещата в свои ръце и не позволи да бъде застигната.

За титлата Стоева ще спори с втората поставена холандска бадминтонистка Сорая де Фиш Айберген.

На двойки първите поставени Габриела и Стефани се наложиха на четвъртфиналите над финландките Аири Микела и Соня Пекола с 21:13, 21:4 само за 13 минути. На полуфинала държавните шампионки в дисциплината Стоеви отстрани четвъртите в схемата Стейси Герен и Делфин Ланзак от Франция с 21:13, 21:18. За титлата в неделя Габи и Сиси излизат срещу №2 Виктория Дергунова и Олга Морозова от Русия.

Медводе носи късмет на сестрите. През ноември 2009-а те завоюваха първото си голямо отличие - бронзов медал на двойки от Европейското първенство до 17 години, в този град.