Григор приключи в Мадрид

08-05-2014 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров отстъпи на шестия в схемата Томаш Бердих с 6:3, 3:6, 2:6 на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид. Поставеният под №12 българин отпадна на осминафиналите след мач, продължил един час и 50 минути..

Григор започна мача отлично и успя да пробие за 3:1 гейма, като преди това сам спаси брейкпойнт. До края Димитров беше безпогрешен. В деветия гейм първата ни ракета сервираше за сета и го направи с гейм на нула, завършен с ас.

В шестия гейм на втората част Бердих стигна до три точки за пробив и накрая успя, за да поведе с 4:2. В следващия гейм 22-годишният хасковлия стигна на два пъти до 40:40. В деветия гейм чехът стигна до два сетбола и реализира втория след форхенд на Димитров в аут, за да изравни резултата.

За съжаление Григор допусна пробив и в първия гейм на заключителната част. Веднага след това българинът поведе с 40:15, но Бердих успя да се защити и да затвърди за 2:0. Последва нов брейк за 28-годишния чех. При 5:2 той подаваше за място на четвъртфиналите. Томаш Бердих стигна до мачбол и го реализира

Така Григор Димитров напусна турнира в испанската столица с 90 точки за световната ранглиста, където е №14 сега. Следващата седмица той ще играе в Рим, където състезанието е също от категория "Мастърс 1000".