Димитров спря в Монте Карло

17-04-2014 00:00
Най-силният български тенисист Григор Димитров отпадна на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло. 12-ият в схемата национал за Купа "Дейвис" отстъпи на шестия поставен Давид Ферер с 4:6, 2:6 след един час и 35 минути игра.

Мачът започна отлично за първата ни ракета, който проби за 2:0. Последва обаче силна серия на Ферер, който спечели пет последователни гейма. След това, испанецът при 5:3, сервираше за спечелване на частта. Димитров върна единия пробив, а после взе и своето подаване. В десетия гейм Григор отрази сетбол след маратонско разиграване, но при втората възможност на съперника, топката му от бекхенд слайс спря в мрежата.

Давид Ферер проби за 2:1 в следващата част. Веднага след това 22-годишният Гришо имаше възможност да направи рибрейк, но опитният испанец успя да се измъкне и да спечели подаването си. В с маратонски пети гейм Димитров отрази три точки за пробив, преди да го спечели за 2:3. Ферер направи втори пробив за 5:3 и след това сервираше за място на четвъртфинала. 32-годишният ибериец поведе с 40:0 и реализира третия мачбол.

За участието си в Монако българинът взема 90 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 14-о място.

Следващата седмица Димитров ще бъде водач в схемата на турнира в Букурещ, който е от категория "АТР 250".