България - Гърция 4-1

06-04-2014 00:00 | Станко Димов
В четвъртата среща от двубоя за Davis Cup в Атина Гърция - България дебютантът Динко Халачев отстъпи на Александрос Якупович с 6:7(2), 1:6. Така домакините взеха първа победа и направиха общия резултат 1-3 в мача за оставане във втора група на Евро-африканската зона.

В последната среща Димитър Кутровски победи Хараламбос Капоянис с 5:7, 6:0, 6:1 и фиксира крайното 4-1.

Левичарят от Хасково започна мача напрегнат, но след втория гейм намери своя ритъм. След няколко разменени пробиви се стигна до тайбрек. В него опитният Якупович успя да се наложи със 7:2 точки. Във втория сет Халачев поведе, но след това загуби шест поредни гейма, а с това и двубоя.

"В началото бях малко пренавит, официалният мач е нещо различно. Но постепенно се отпуснах и заиграх както мога. Яд ме е, че при 5:5 и 40:15 не успях да взема гейма. В тайбрека не бях на ниво. Изпитвах болки в кръста, но стиснах зъби. Падането ми в шестия гейм на втория сет се дължеше на подхлъзване и не е фатално", заяви Динко Халачев.

След срещата той раздава автографи и се снима с български и гръцки фенове повече от 10 минути.