Джокович с четвърти успех в Маями

30-03-2014 00:00 | Станко Димов
Новак Джокович отново не позволи на Рафаел Надал да спечели титлата в Маями от турнира от категория "Мастърс 1000". На финала втория в схемата надигра категорично световния номер едно с 6:3, 6:3 за 83 минути. Така сърбинът спечели четвърта титла, а испанският левичар загуби четвърти финал във Флорида и втори пореден от този съперник.

Ноле постигна пробив за 3:2 в първия сет, което беше достатъчно на сърбина, за да го спечели.

Във втората част балградчанинът проби в началото, продължи да играе агресивно и точно и да притиска Рафа. В последния гейм Надал сервираше за оставане в двубоя, но Джокович поведе с 40:15 и триумфира.

Така Новак записа 18-а титла от сериите "Мастърс 1000", което му позволи да изпревари Андре Агаси за третото място във вечната класация, в която лидер е Рафа Надал с 26 трофея. Джокович триумфира и в Индиън Уелс преди две седмици.

Джокович намали преднината на испанеца в преките сблъсъци на 18-22. На твърди кортове Ноле води на Рафа с 14-7 победи.

На двойки при жените шампионки са Мартина Хингис и Забине Лизицки, които на финала се наложиха над рускините Екатерина Макарова и Елена Веснина след 4:6, 6:4, 10-5. За швейцарката Хингис това е първи трофей от 2007 година.