Радванска и Пенета на финал

15-03-2014 00:00 | Станко Димов
Втората в схемата на турнира от категория "премиер задължителен" в Индиън Уелс Агнешка Радванска се класира за пърив път на финала на състезанието в щата Калифорния. При мъжете във втория полуфинал се срещат Новак Джокович и Джон Иснър.

Полякинята успя да се наложи над Симона Халеп от Румъния с 6:3, 6:4 и очаква в спора за титлата Флавия Пенета.

Радванска си върна на прогресиращата Халеп за загубата през февруари в Катар. Тенисистката от Краков взе първия сет с един пробив. Във втория румънката направи първа брейк. Ага го върна веднага, а след това постигна още един, за да триумфира.

В другия полуфинал 32-годишната италианка Пенета спечели неочаквано срещу водачката в схемата Ли На след 7:6(5), 6:3.

При мъжете турнирът е от категорията "Мастърс 1000". Двукратният победител Новак Джокович нямаше проблеми с Жулиен Бенето от Франция и го надигра с 6:1, 6:3. Първият сет продължи само 28 минути. Във втория сърбинът проби за 5:3 и после затвори мача.

"Не беше чак толкова лесно, както показва резултатът. Трябваше да остана съсредоточен до края, защото Жулиен е добър тенисист", призна Ноле след срещата.

В другия полуфинал Джон Иснър изтръгна победата над Ернестс Гулбис от Латвия. Големият американец се наложи със 7:6(4), 7:6(3). Преди 3 години Иснър победи Джокович в Индиън Уелс, за да се класира за финалата, така че се очаква сериозна битка.

В първия полуфинал играят Роджър Федерер и Александър Долгополов.