Шампионите в Индиън Уелс отпаднаха

11-03-2014 00:00 | Станко Димов
Напълно неочаквано още в третия кръг на големия турнир в Индиън Уелс защитаващите титлите си Рафаел Надал и Мария Шарапова претърпяха загуби и отпаднаха.

При мъжете световният номер едно Надал отстъпи на Александър Долгополов от Украйна след 3:6, 6:3, 6:7(5) в повторение на финала от Рио де Жанейро. В тайбрека на третата част испанският левичар водеше с 4:2 точки при смяната на половините, но до края успя да вземе само още една точка.

Проблеми имаше и шампионът от Wimbledon Анди Мъри. Въпреки че допусна шест пробива британецът надделя над 20-годишния Иржи Весели от Чехия с 6:7(2), 6:4, 6:4. Мъри губеше с 2:4 гейма в третата част, но се концентрира и спечели следващите четири игри, а с това и мача.

Следващият съперник на Анди Мъри е канадецът Милош Раонич, който отстрани Алехандро Фая от Колумбия с 6:4, 6:3.

Четирикратният победител в турнира в Калифорния Роджър Федерер също положи доста усилия, за да стигне до четвъртия кръг. Швейцарският маестро се наложи над руснака Дмитри Турсунов със 7:6(7), 7:6(2). Следващият съперник на Федерер ще бъде определен от мача Кеи Нишикори - Томи Хаас.

При дамите Мария Шарапова загуби от квалификантката Камила Джорджи (на снимката) след 3:6, 6:4, 5:7. Италианката, която е №79 в световната ранглиста, записа най-голямата победа в своята кариера. Рускинята допусна осем пробива и общо 58 непредизвикани грешки.

Следващата опонентка на 22-годишната Джорджи е нейната сънародничка Флавия Пенета, която отстрани Саманта Стосър от Австралия с 6:4, 3:6, 6:1.

Водачката в схемата Ли На също е в третия кръг в Индиън Уелс. Китайката победи Каролина Плишкова от Чехия с 6:3, 6:4.