Григор на четвъртфинал в Акапулко

27-02-2014 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира на хард в мексиканския град Акапулко, който е от категория "АТР 500". Поставеният под №4 в схемата се наложи с 6:1, 6:4 над Маркос Багдатис от Кипър. Следващият съперник на хасковлията е Ернестс Гулбис.

Гришо започна първата част с пробив за 2:0, а после направи и още един за 4:0. Багдатис взе шестия гейм, но загуби сета след само за 23 минути.

В следващия Димитров пак започна с пробив. Кипърецът успя да постигне единствения си брейк в мача за 2:2 гейма. След това българинът направи още един пробев и без особени усилия приключи мача след точно един час игра.

За класирането на четвъртфинал Григор получава 90 точки за световната ранглиста, където е 22-и в момента. Следващият съперник на първата ни ракета е седмият в схемата в Акапулко латвиец Ернестс Гулбис, който трудно надделя над квалификанта Давид Гофен от Белгия с 6:1, 3:6, 7:6(5). В началото на февруари Димитров отстъпи на тенисиста от Рига на турнира в Ротердам с 3:6, 6:7(3).