Петя спря на полуфинал в Глазгоу

23-11-2013 00:00 | Станко Димов
Водачките в схемата Петя Неделчева и Имоджен Банкиър от Шотландия отпаднаха по особено драматичен начин на полуфиналите на турнира в Глазгоу он сериите Гран при с награден фонд 50 000 долара. Те отстъпиха в един луд мач на Ейфе Мюскенс и Селена Пийк от Холандия с 19:21, 22:24 след 47 минути игра.

В първия гейм българо-шотландският дует водеше с 19:15 точки, но загубиха следващите шест разигравания, а с това и частта. Във втората холандките поведоха с 20:16, но Неделчева и Банкиър отразиха четирите мачпойнта, а после имаха и две възможности за спечелване на гейма - при 21:20 и 22:21. В крайна сметка Мюскенс и Пийк взеха двубоя.

На единично Петя беше поставена под №3 в схемата. Тя достигна до осминафиналите, където отстъпи на англичанката Фонтейн Майка Чапман с 16:21, 16:21.

Бронзовата медалистка от европейското първенство Линда Зечири беше седма. Тя се класира на четвъртфинал. Там левичарката от София загуби с 10:21, 9:21 от втората поставена Кърсти Гилмор от Шотландия.

При мъжете Благовест Кисьов отпадна в първия кръг на основната схема.