Рафа и Ноле на финал в Лондон

10-11-2013 00:00 | Станко Димов
Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал за втори път в кариерата си стигна до финал на заключителния турнир на най-добрите в АТР в лондоннската зала "О2". Испанският левичар победи със 7:5, 6:3 за час и 20 минути шесткратния шампион в състезанието Роджър Федерер. Негов съперник в спора за титлата ще бъде Новак Джокович.

Надал прояви характер и спаси три точки за пробив при 2:3 в първия сет. Все пак Рафа проби първи при 4:4, след като размина швейцареца на мрежата. Веднага след това Федерер върна брейка. Той първо спечели разиграване от 30 удара, за да стигне до точка за пробив, а след това форхендът на Рафа излезе в аут.

После Роджър имаше две възможности да затвори сета, но Надал се измъкна и после на свой ред проби за 6:5, а след това затвори сета за 43 минути със сервис гейм на нула.

Рафа направи пробив и във втория сет и заслужено триумфира, за да запише 22-а победа в 32-ата си среща с Федерер.

Испанецът не е печелил титлата от Мастърса и е амбициран да го направи най-сетне.

В другия полуфинал Новак Джокович победи рутинно Станислас Вавринка с 6:3, 6:3. Сърбинът проби за 5:3 в първия сет, а после го затвори с ас. Ноле стартира с ранен брейк втората част и спечели мача, за да запише 21-а поредна победа.