Димитров загуби от Нишикори

08-10-2013 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров продължи неубедителното се представяне от края на лятото. Той отпадна в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай, което е негова четвърта поредна загуба.

Димитров отстъпи на японеца Кеи Нишикори с 3:6, 4:6 след един час и 21 минути игра. Хасковлията, който вчера обяви, че ще работи с треньора Роджър Рашийд, допусна общо три пробива, а не постигна нито един.

В първата част 18-ият в света и №12 в схемата Нишикори проби в първия гейм, а после повтори това и в последния, девети, за да вземе сета.

Във втората Димитров стигна до точки за пробив в петия гейм, но азиатецът успя да се измъкне. В заключителната игра при сервис на Гришо Нишикори поведе с 40:15 и реализира още първия си мачбол.

Българинът, който е №27 в световната ранглиста, завърши с осем аса, но и седем двойни грешки. Той спечели 85 процента от разиграните точки на първи сервис, но едва 28 процента при второ подаване.