Мъри загуби сет, но продължава

31-08-2013 00:00 | Станко Димов
Защитаващият титлата си от Откритото първенство на Съединените щати по тенис Анди Мъри е в трети кръг на турнира от Големия шлем. Британецът загуби сет, но успя да надделее над аржентинеца Леонардо Майер със 7:5, 6:1, 3:6, 6:1 след два часа и 41 минути игра.

Като цяло третият в схемата Мъри доминираше на „Луис Армстронг Арина“, но слабото подаване му създаваше проблеми. Анди завърши с 57 процента вкаран първи сервис, но отличната му игра в защита му помогна за успеха.

„Бях малко притеснен в някои моменти от мача, защото трябваше доста да потичам. Ретурите ми не бяха достатъчно дълбоки, но успях да завърша мача добре“, призна Мъри. Следващият му съперник отново се казва Майер, но е германецът Флориан.

Световният номер едно и бивш шампион в Ню Йорк Новак Джокович имаше затруднения в първата част, но се справи срещу Бенямин Бекер от Германия със 7:6(2), 6:2, 6:2. Следващият опонент на сърбина е елиминиралият Григор Димитров Жоао Соуса, който надделя и над Ярко Ниеминен в пет сета.

Бившият водач в ранглистата Лейтън Хюит от Австралия спря мощния Хуан Мартин дел Потро след 6:4, 5:7, 3:6, 7:6(2), 6:1.