Пиронкова на осминафинал в Лондон

30-06-2013 00:00 | Станко Димов
Цветана Пиронкова продължава отличното си представяне на турнира от Големия шлем Wimbledon и се класира за осминафиналите. Българската прима победи Петра Мартич от Хърватия с 6:1, 4:6, 6:2, за да достигне до тази фаза на турнира.

Пловдивчанката започна отлично мача срещу традиционно удобната си съперничка и водеше с 6:1, 4:1. В този момент настъпи отпускане, хърватката се възползва от момента, взе пет поредни гейма, за да изравни сетовете.

В заключителната част Пиронкова не допусна повече изненади и след два пробива заслужено триумфира след близо два часа игра.

Така за четвърта поредна година Цвети ще играе във втората седмица на турнир от Големия шлем. Тя го постигна на Wimbledon през 2010 г. (полуфинал), 2011 г. (четвъртфинал) и сега, както и на US Open през 2012 година, когато игра осминафинал.

Следващата съперничка на 25-годишната българка е финалистката от миналия сезон и №4 в схемата Агнешка Радванска. Полякинята води със 7-2 успеха. За последно Пиронкова победи Радванска миналата година в Ийстборн с категоричното 6:2, 6:4. Двете ще играят за трети път в Лондон. През 2006 година Ага се наложи със 7:5, 7:6, а година по-късно тенисистката от Краков победи с 6:2, 6:1.

Мачът между двете е в понеделник и е втори в програмата на корт №2.

Григор Димитров отпадна и на двойки. Той и датският му партньор Фредерик Нилсен отстъпиха в двубой от втория кръг на 11-ите поставени Жулиен Бенето (Франция) и Ненад Зимонич (Сърбия) в петсетов двубой с 6:7(3), 6:3, 5:7, 6:2, 8:6. Димитров и Нилсен пропуснаха два мачбола в края на срещата.