Гришо и Ноле направиха шоу в Лондон (видео)

20-06-2013 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров и световният номер едно Новак Джокович направиха атрактивен мач на демонстративния турнир в Лондон „The Boodles”. В него сърбинът се наложи след 5:7, 6:3, 10-6.

Виж видеото тук.

В първия сет Ноле беше по-активен, но Гришо стигна до точка за пробив в 11-ия гейм и я реализира. След това 22-годишният хасковлия сервира успешно и спечели частта.

Джокович демонстрира по-големия си опит и успя убедително да дръпне във втората част с два пробива за 5:1. Българинът върна единия от тях и стигна до 3:5. Все пак Джокович не допусна изненада и затвори за 6:3 като изравни резултата в сетовете.

В заключителния дълъг тайбрек до 5:5 точки всичко беше равностойно. След това Димитров загуби няколко разигравани. Стигна се до 6:9, след което Джокович затвори срещата.

Двамата бяха изпратени от бурни овации от публиката. Григор и Новак ще очакват с нетърпение утрешния жребий за Wimbledon. Както е известно третият за годината турнир от Големия шлем стартира на 24 юни в Лондон.