Пиронкова на втори четвъртфинал за 2013 г.

18-06-2013 00:00 | Станко Димов
Цветана Пиронкова победи румънката Ирина-Камелия Бегу със 7:6(7), 6:2 на турнира на трева в Херотгенбош, Холандия, за да се класира на втория си четвъртфинал за сезона. По ирония на съдбата и при първото достигане до последните осем – през януари в Хобарт, пловдивчанката отстрани Бегу по пътя си.

Цвети първа постигна пробив за 4:2. Съперничката й обаче го върна и успя да изравни при 4:4 гейма. Закономерно се стигна до тайбрек. В него размяната на половините беше при 4:2 точки за българката. Тя стигна до сетбол при 6:5, но румънката го отрази и после на свой ред имаше точка за спечелване на частта при 7:6. Пиронкова не трепна, спаси се, а после затвори сета след 75 минути игра.

Първата ни ракета помете Бегу във втората част, като набързо направи два пробива и поведе с 4:0. Опонентката на Цветана се поокопити и върна единия брейк за 2:4. Последва нов български пробив и 25-годишната пловдивчанка вече сервираше за място на четвъртфиналите в Холандия. Тя стигна до мачбол и уверено го реализира.

С достигането си до тази фаза Пиронкова заслужи 70 точки за ранглистата, където е №65 сега, както и чек за 4677 евро. Следващата й съперничка е 19-ата в света Карла Суарес Наваро. Цвети е играла само веднъж с испанката. През 2012 г. в Индиън Уелс Наваро печели с 6:4, 6:2.