Федерер спечели 6:0, 6:0

14-06-2013 00:00 | Станко Димов
Бившият номер едно в света Роджър Федерер разгроми германеца Миша Зверев с 6:0, 6:0 за 39 минути игра и се класира на полуфиналите на турнира на трева в Хале, Германия, чийто посланик е.

За втори път в кариерата си Федерер не дава и гейм на своя съперник. Другият такъв потърпевш бе Гастон Гаудио през 2005 година в Шанхай.

Четирикратният шампион ще играе с миналогодишния победител в Хале Томи Хаас, отстранил Гаел Монфис от Франция с 6:7(4), 6:3, 6:3.

Федерер, който има рекордните 17 титли от Големия шлем, все още търси първия си трофей за сезона.

Миналата година швейцарецът стигна до финала в тази надпревара, но беше победен точно от германския ветеран Хаас.

В друг четвъртфинал Ришар Гаске от Франция надигра Флориан Майер от Германия с 6:3, 7:6(4) и очаква на полуфинал Михаил Южни от Русия.