Маша ще защитава трофея срещу Серина

06-06-2013 00:00 | Станко Димов
Втората в схемата на Roland Garros Мария Шарапова ще защитава на финала титлата си от 2012 година срещу Серина Уилямс. Руската звезда спечели изключително шумния двубой срещу №3 Виктория Азаренка с 6:1, 2:6, 6:4 след повече от два часа игра на централния корт в Париж „Филип Шатрие“.

Тенисистката от Беларус започна двубоя по чудесен начин, като проби подаването на съперничката си. От този миг Маша наниза шест поредни гейма, за да спечели сета по категоричен начин. Във втория след 2:2 пък Азаренка „натисна газта“ и взе оставащите до края на частта геймове. Мачът беше прекъснат заради дъжд за около половин час.

В решителния сет рускинята проби за 3:2 и после затвърди. След това Шарапова направи още един брейк, за да сервира за място на финала при 5:2. Приятелката на Григор Димитров стигна на четири пъти до мачбол, но бъркаше. Вика също имаше две възможности за брейк. 188-сантиметровата блондинка направи обаче две поредни двойни грешки – общо 11 в полуфинала, и загуби гейма. При 5:4 Мария пак подаваше за мача. Този път си беше научила урока, поведе с 40:0 и завърши с ас №11.

Така Шарапова се класира на осми финал от Големия шлем и първи след победния срещу Сара Ерани в Париж.

В другия полуфинал водачката в схемата Серина Уилямс разгроми петата поставена италианката Ерани с 6:0, 6:1 след едва 46 минути игра. Американката, която е печелила Roland Garros през 2002 година, взе с лекота първите девет гейма, преди съперничката й да спечели единствената си игра.