Шарапова - Азаренка на полуфинал в Париж

05-06-2013 00:00 | Станко Димов
Защитаващата титлата си Мария Шарапова и Виктория Азаренка ще определят втората финалистка на Откритото първенство на Франция. В другия полуфинал се срещат Серина Уилямс и Сара Ерани.

Втората в схемата рускиня се наложи над Йелена Янкович с 0:6, 6:4, 6:3. Сръбкинята започна великолепно мача и само за 29 минути взе първия сет на нула. Маша изглеждаше смутена и бъркаше често, а Йеца показа познатата стабилна игра в защита.

Втория сет беше диаметрално противополежн. Шарапова поведе с 5:1 и изглеждаше, че бързо ще изравни общия резултат. Янкович върна единият пробив, но за повече нямаше сили и рускинята взе частта със сервис гейм на нула.

В решаващия сет след голямо дебнене Мария проби за 4:3, което прекърши белградчанката. До края Маше беше неудържима и триумфира след втори брейк.

В другия полуфинал третата Виктория Азаренка спря устрема на Мария Кириленко и спечели мача със 7:6(3), 6:2. В първата част рускинята имаше своите шансове, но тенисистката от Минск се наложи с тайбрек.