Серина срещу Сара на полуфинал

04-06-2013 00:00 | Станко Димов
Световната номер едно Серина Уилямс ще се срещне с финалистката от 2012 година Сара Ерани в първия полуфинал на Откритото първенство на Франция.

Уилямс загуби сет, но успя да надделее над непоставената Светлана Кузнецова с 6:1, 3:6, 6:3 след почти два часа игра. Американката беше безкомпромисна в първата част. Рускинята взе инициативата във втората и подпомогната от слабия начален удар на съперничката на бърза ръка поведе с 4:0 гейма. При 5:2 Кузнецова сервираше за сета. От 0:40 тя стигна до сетбол и изравни резултата.

В заключителната част отново Света тръгна добре, поведе с 2:0 и имаше два шанса за втори пробив. Серина успя да се измъкне и заигра на познатото високо ниво, за да спечели двубоя.

В другия четвъртфинал петата в схемата Ерани се наложи над четвъртата Агнешка Радванска от Полша с 6:4, 7:6(6). Синеоката италианка надделя в равностойната среща, защото допусна по-малко грешки във важните точки.