Шампионите Рафа и Маша печелят в Париж

27-05-2013 00:00 | Станко Димов
Защитаващите титлите си от Откритото първенство на Франция Рафаел Надал и Мария Шарапова започнаха успешно защитата им, но го направиха по коренно различен начин.

Седемкратният първенец Надал надделя над германеца Даниел Брандс с 4:6, 7:6(4), 6:4, 6:3. Испанският левичар губеше със сет и 0:3 гейма, преди да успее да осъществи обрата и да стигне до победата. Повратният момент може би беше в тайбрека на втората част. В него Брандс поведе с 3:0 точки, но след това Рафа спечели седем от следващите осем разигравания.

„Съперникът ми игра невероятен тенис. Опитвах се да намеря своя ритъм и да отвръщам на неговите фантастични удари. Изключително съм доволен, че спечелих този страхотен мач“, не скри радостта си Надал.

Във втория кръг в Париж четвъртият поставен Рафаел излиза срещу словака Мартин Клижан.

Първата бомба на Roland Garros хвърли местният любимец Гаел Монфис. Французинът, който сега е 81-и в света, отстрани след четири часа игра №5 в схемата Томаш Бердих от Чехия със 7:6(8), 6:4, 6:7(3), 6:7(4), 7:5.

При дамите втората в схемата Мария Шарапова беше категорична срещу игралата в София на Турнира на шампионките Сие Су-Уей от Тайван и спечели с 6:2, 6:1 след само 54 минути игра на корт „Сюзан Ленглен“. Рускинята завърши с 25 печеливши удари (4 аса) срещу 19 непредизвикани грешки.

Следващата съперничка на Маша е канадката Йожени Бушар, която отстрани Цветана Пиронкова с 6:1, 7:6.