Пиронкова загуби в Рим

13-05-2013 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира от категория „премиер 5“ в Рим. Тя отстъпи на бившата номер едно в света Йелена Янкович с 3:6, 0:6 за един час и 16 минути игра.

Двубоят започна добре за пловдивчанката, която дори поведе с 3:2. Оттук до края на двубоя сръбкинята спечели оставащите 10 гейма. Цвети имаше шанс в първия гейм на втория сет, когато стигна до точка за пробив, но не успя да го постигне.

Това беше пета загуба на Пиронкова от Янкович от също толкова мачове. Освен това българката няма победа в основна схема в Рим след 2008 година, когато игра четвъртфинал.

За участието си на „Форо Италико“ Цветана взема 1 точка за световната ранглиста, където е №51 от днес, както и 5172 евро от наградния фонд.

Последната проверка преди Roland Garros българката ще направи на турнира на клей в Брюксел следващата седмица. Там Пиронкова трябва да се постарае повече, защото миналата година стигна до четвъртфиналите и има да защитава 120 точки за класацията.