Федерер с бърз успех в Мадрид

07-05-2013 00:00 | Станко Димов
Защитаващият титлата си от турнира в Мадрид на клей от категория „Мастърс 1000“ Роджър Федерер стартира с убедителна победа. В първата си среща от два месеца швейцарският титан се наложи с 6:3, 6:3 над Радек Щепанек от Чехия и се класира за третия кръг в испанската столица.

Федерер доминираше в двубоя и го спечели за час и 21 минути. Той допусна един-единствен пробив в мача – точно когато сервираше за спечелването му при 5:2. Още в следващия гейм Роджър обаче приключи всичко с нов брейк.

Рекордьорът по титли от Големия шлем е печелил общо три пъти трофея в Мадрид. Следващият му опонент ще бъде определен в двубоя между Кеи Нишикори и Виктор Троицки.

В друга среща №19 в ранглистата Хуан Монако от Аржентина елиминира деветия поставен сърбин Янко Типсаревич със 7:6(5), 6:3. Мачът продължи повече от един час и половина.

По-късно успех записа и Анди Мъри. Шотландецът надделя много трудно над Флориан Майер от Германия със 7:6(11), 7:6(3).