Ноле започна с победа в САЩ

06-04-2013 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Новак Джокович даде преднина на Сърбия в четвъртфиналния двубой от Световната група за Davis Cup срещу Съединените щати в Бойз, но първия ден завърши при резултат 1-1.

Ноле надигра втората ракета на домакините Джон Иснър със 7:6(5), 6:2, 7:5. Във втория сингъл Виктор Троицки беше близо до успеха, но в крайна сметка отктъпи на Сам Куери с 6:7(1), 6:3, 6:4, 1:6, 4:6. В мача на двойки в събота близнаците Боб и Майк Брайън се изправят срещу Илия Бозоляц и Ненад Зимонич.

Шампионът Чехия взе аванс от 2-0 като гост на Казахстан в Астана, въпреки че играе без Томаш Бердих. Ян Хайек победи Михаил Кукушкин с 6:3, 6:2, 6:4. После ЛУкаш Росол се справи с Андрей Голубьов с 4:6, 6:4, 6:2, 7:6(6).

В останалите два четвъртфинални мача има равенство след първия ден. Те са Канада - Италия 1-1 и Аржентина - Франция.