Григор загуби от Джокович в 2 сета (видео)

13-03-2013 00:00 | Станко Димов
Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров беше близо до спечелването поне на сет срещу световния номер едно Новак Джокович, но в крайна сметка отстъпи с 6:7(4), 1:6 в третия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Индиън Уелс след 68 минути игра. Виж тук видео .

В първата част поставеният под №31 Гришо поведе с 5:2 гейма. В деветия обаче 21-годишният хасковлия направи кошмарните четири двойни грешки и така сърбинът върна пробива, с който изоставаше. Стигна се до тайбрек, където Ноле беше по-концентриран, поведе с 5:0 точки и спечели.

Джокович дръпна с 3:0 във втория сет. Григор успя да вземе подаването си в следващия гейм, но после допусна още един пробив и така загуби мача.

„Той започна добре, но после ми даде пробива с четири двойни грешки. Във втория сет не направих кой знае какво, но постигнах два пробива, които се дължаха главно на неговите непредизвикани грешки. Така че най-позитивното нещо за мен днес е, че успях да запазя спокойствие и да дочакам своите възможности”, коментира Новак.

Българинът завърши с 5 аса и 6 двойни грешки. Той вкара 64 процента първи сервис и спечели 72 процента от точките, разиграни при него. Гришо си тръгва с 45 точки за световната ранглиста и 26 000 долара.

Джокович записа 20-а поредна победа. Димитров пък отбеляза 17-а загуба срещу тенисист от Топ 10 от 18 мача, като е побеждавал единствено Томаш Бердих.

Гришо и Фредерик Нилсен от Дания загубиха на двойки във втория кръг от Фернандо Мелу (Бразилия) и Иван Додиг (Хърватия)със 7:6(1), 1:6, 8-10.