Сестри Стоеви шампионки в Германия

10-03-2013 00:00 | Станко Димов
Габриела и Стефани Стоеви завоюваха поредното си голямо отличие. На Откритото първенство на Германия по бадминтон за юноши и девойки в Берлин сестрите спечелиха титлата при двойките.

Тийнейджърките от Хасково не загубиха нито един гейм по пътя до финала. Поставените под номер едно в схемата българки бяха убедителни и в двубоя за титлата. В него Габриела и Стефани победиха поставените под №3/4 Юли Фине-Ипсен и Рике Сьоби Хансен от Дания с 21:16, 21:15.

На единично Стефани Стоева също беше водачка в схемата. Европейската шампионка до 17 години стигна до четвъртфиналите, където отпадна в три гейма от южнокорейска състезателка.

В същото време бившата номер едно в света Тине Баун спечели титлата в 103-ото издание на най-старото и най-престижно състезание в света Yonex All England Open Championships в Бирмингам, което от категория Премиер на Супер сериите и с награден фонд 400 000 долара. 33-годишната датчанка изигра последния мач в кариерата си на финала. Баун се наложи над световната шампионка за девойки Интанон Рачанок от Тайланд с 21:14, 16:21, 21:10 за 54 минути игра.

Така Тине се раздели с бадминтона с третата си купа в Англия след 2008 и 2010 година. След последната точка тя падна на колене на корта и очите й се напълниха със сълзи. Скандинавката беше единствената представителка на Европа на финалите в Бирмингам.

При мъжете титлата е за втория поставен Чен Лон от Китай. Той победи водача в схемата Ли Чон Уей от Малайзия с 21:17, 21:18 в едночасов финал.