Ферер направи голям обрат, Маша с нов рекорд

22-01-2013 00:00 | Станко Димов
Четвъртият в схемата на Откритото първенство на Австралия Давид Ферер направи невероятен обрат, за да се класира за полуфиналите в Мелбърн. Втората при жените Мария Шарапова също е на полуфинал с най-малкото количество загубени геймове в историята на турнира.

Ферер спечели испанското дерби срещу №10 Николас Алмагро с 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2. Тенисистът от Мурсия доминираше и взе първите две части, а в третата сервираше за мача при 5:4. Оттам обаче започна обрата и в крайна сметка Давид Ферер стигна до мачбол, който реализира, за да приключи всичко след три часа и 45 минути игра.

Така Ферер записа 13-а победа от 13 мача срещу Алмагро. За достигане до първи финал в турнир от Големия шлем испанецът ще трябва да преодолее шампиона Новак Джокович, който отстрани Томаш Бердих с 6:1, 4:6, 6:1, 6:4.

При дамите в първия полуфинал се срещат шампионката от 2008 г. Мария Шарапова и Ли На. Рускинята победи сънародничката си Екатерина Макарова с 6:2, 6:2 без никакви проблеми. Така Маша стигна до тази фаза с едва девет загубени гейма. Това е нов рекорд на Australian Open. Предишното върхово постижение беше на Моника Селеш от 1991 година, когато се класира на полуфинал с 12 загубени гейма.

Китайката Ли нанесе първа загуба на №4 Агнешка Радванска за годината, след като я преодоля със 7:5, 6:3. Шестата поставена азиатката е финалистка в турнира от 2011 година.