Федерер на 35-и пореден четвъртфинал в Шлема

21-01-2013 00:00 | Станко Димов
Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер продължава с безупречното си представяне в Мелбърн. Вторият в схемата швейцарец е на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия, след като изнесе открит урок на №13 Милош Раонич от Канада и го победи с 6:4, 7:6(4), 6:2 след два часа игра.

Федерер подобри собствения си рекорд по четвъртфинали в Шлема, като записа 35-и пореден.Той даде само 5 точки на Раонич при свой първи сервис в мача и записа 34 печеливши удари. В следващия кръг носителят на 17 трофея от Голямата четворка - 4 от които от Australian Open, се изправя срещу седмия Жо-Вилфред Цонга.

Той спечели френското дерби срещу Ришар Гаске с 6:4, 3:6, 6:3, 6:2. Цонга беше в стихията си и спечели над 80 процента от точките при разигран първи сервис. 27-годишният тенисист от Льо Ман записа и 37 уинъра, за да изравни общия баланс с Гаске на 4-4 победи.

В последния четвъртфинал третият Анди Мъри среща непоставения Жереми Шарди. Британецът записа една от най-лесните си победи на високо ниво, като се справи с 6:3, 6:1, 6:3 срещу Жил Симон от Франция. Симон изглеждаше невъзстановен след петсетовия мач срещу Гаел Монфис и стана лесна плячка за олимпийския шампион Мъри.

Шарди продължава приказното си представяне. Французинът победи и №21 Андреас Сепи от Италия с 5:7, 6:3, 6:2, 6:2 на "Хайсенс Арина".

При дамите за изненада донякъде може да се приеме отпадането на десетата Каролине Возняцки. Рускинята Светлана Кузнецова победи бившата №1 в света от Дания с 6:2, 2:6, 7:5. На четвъртфинал рускинята излиза срещу водачката в схемата Виктория Азаренка от Беларус, която разнебити сънародничката на Кузнецова Елена Веснина с 6:1, 6:1.

В друг четвъртфинал се срещат американките Серина Уилямс и тийнейджърката Слоан Стивънс. Третата поставена Серина не загуби много време на корта - 6:2, 6:0 срещу московчанката Мария Кириленко. Стивънс пък надделя над Бояна Йовановски от Сърбия с 6:1, 3:6, 7:5.