Григор на четвърти полуфинал

04-01-2013 00:00 | Станко Димов
Най-силният български тенисист Григор Димитров за четвърти път в кариерата си се класира за полуфиналите на турнир на АТР. Това стана на състезанието в Бризбън, Австралия, което е от категория „АТР 250”.

Само за 59 минути 21-годишният национал се разправи със седмия в схемата Юрген Мелцер от Австрия с 6:3, 6:2.

Гришо стигна веднъж до точка за пробив в първия сет и го реализира, като същевременно спаси и трите опасности за брейк от страна на 31-годишния австриец.

Във втората част Димитров отново излезе напред с пробив, а след това постигна и втори за 5:2 гейма. После хасковлията сервираше за място на полуфинала. Той поведе с 40:0 и реализира още първия си мачбол.

Българинът завърши с впечатляващите 17 аса и 84 процента спечелени точки при вкаран първи сервис.

Григор вече си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е №48, и 22 500 долара. На полуфиналите той ще се изправи срещу кипъреца Маркос Багдатис, който победи с 6:3, 6:4 третия поставен Жил Симон. Българинът има баланс 1-1 срещу Багдатис. Той го победи в Мюнхен през 2011 г. на клей с 3:6, 7:6, 6:2, а миналия сезон отстъпи на „Уимбълдън” след отказване.

За първата ни ракета това е четвърти полуфинал в турнир на АТР, след като миналата година стигна до тази фаза на турнира на трева в „Куинс клъб”, Лондон, и в Бостад (Швеция) и Гщаад (Швейцария) на клей. За първи път Димитров ще играе полуфинал на твърди кортове.