Димитров си осигури мач с Раонич

01-01-2013 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров започна с победа на единично 2013 година. Първата ракета на България се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Бризбън, Австралия, с награден фонд 436 630 долара.

Димитров победи Брайън Бейкър от Съединените щати с 6:3, 7:6(8) за един час и 22 минути игра.

48-ият в света хасковлия направи отлично начало на сезона. С ранен пробив той поведе с 3:0, след което взе 11 от следващите 13 разиграни точки при собствен сервис, което се оказа решаващо за успеха в сета за 29 минути.

Българинът стартира добре и във втората част и в петия гейм отново проби сервиса на 61-ия в класацията на АТР Бейкър. Веднага след това обаче Димитров допусна някои грешки при подаването си и позволи на 27-годишния американец да изравни за 3:3. В последствие се стигна до тайбрек, в който хасковлията допусна изоставане от 4:6 точки, след което отрази четири сетбола, но в крайна сметка стигна до победата с три поредни спечелени разигравания. Гришо наниза общо 10 аса в двубоя

Така Димитров заработи 20 точки за класацията на АТП и 7550 долара, а за място на четвъртфиналите той ще срещне поставения под номер две Милош Раонич (Канада). 22-годишният Раонич е 13-и в световната ранглиста в момента.
Балансът между двамата досега е равен след две изиграни срещи. Димитров печели с 6:4, 6:2 на червено на турнир от сериите "Фючърс" в САЩ през 2009 година, а Раонич взима реванш сci 7:5, 6:4 на турнира на АТР на хард в Стокхолм през 2011 година.