Англия - Египет на полуфиналите в Доха

13-12-2012 00:00 | Станко Димов
По двама представители на водещите сили в скуоша - Англия и Египет, се класираха за полуфиналите на световното първенство за мъже в катарската столица Доха, което е с награден фонд 325 000 долара.

За изненада се приема достигането до тази фаза на 21-годишния осми поставен Мохамед ел Шорбаджи (на снимката). Той се наложи над друг египтянин - №4 в схемата Карим Дарвиш, с 11:9, 12:10, 11:9, за да стигне за първи път до тази фаза на световно. След последната точка бившият първенец на планетата при юношите легна на пода и не мръдна почти минута. Състезателят от Александрия призна след мача, че много уважава 10 години по-възрастия Дарвиш, който го е подкрепял като малък и го е научил на много ценни неща. Преди мача снощи бившият световен шампион и водач на ранглистата водеше със 7-1 победи срещу Ел Шорбаджи.

Следващият съперник на африканеца е първият поставен Джеймс Уилстроп. Англичанинът спря похода на испанеца Борха голан след 11:7, 11:7, 11:5. 29-годишният спортист от Лийдс не остана доволен от ритъма си на игра, но заяви, че все пак най-важна е била победата.

В другия англо-египетски полуфинал се срещат защитаващия титлата си двукратен първенец Ник Матю и световният шампион от 2008 година Рами Ашур. Англичанинът надигра четирикратния носител на златни медали от световни Амър Шабана с 11:5, 9:11, 11:5, 11:4 след малко повече от час игра.

В най-драматичния двубой в Khalifa International Tennis & Squash Complex египтянинът Ашур успя да надделее над трикратния финалист от световни Грегори Готие от Франция с 12:10, 10:12, 11:6, 9:11, 11:2 за 92 минути игра. В първата игра Ашур спаси пет геймпойнта, преди да спечели, а във втория гейм абсолютно същия подвиг сътвори Готие.

Полуфиналите започват в четвъртък от 17:30 часа българско време и ще бъдат излъчени по телевизия Ринг.Бг.