Петя Неделчева на финал в Уелс

01-12-2012 00:00 | Станко Димов
Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за финала на турнира по бадминтон в Кардиф, Уелс, който е от категория „Интернешънъл Чалънджър” и е с награден фонд 15 хиляди долара. Водачката в схемата Неделчева се наложи на полуфиналите над третата поставена Никол Шалер (Швейцария) 21:16, 21:17 след 38 минути игра.

29-годишната националка поведе от самото начало на първия гейм и не допусна швейцарката да я настигне, макар че на моменти авансът на Петя беше само една точка. В края на частта тя поведе с 20:16 и реализира още първия геймпойнт. В следващата игра Шалер поведе с 6:3 точки, но Неделчева спечели следващите пет разигравания, за да излезе напред с 8:6. Задължителната почивка дойде при 11:10. При 20:17 нашата представителка стигна до три мачпойнта и се класира за финала още при първата възможност.

За титлата Петя ще спори с Чиан Мей Хю от Китайско Тайпе, която победи в три гейма №4 в схемата Олга Голованова от Русия.

По-рано днес 22-ата в света старозагорка победи на четвъртфиналите Нана Вайнио от Финландия с категоричното 21:3, 21:10 за 24 минути.

На двойки Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова достигнаха до полуфинал. Те се наложиха над англичанките Хедър Олвър и Кейт Робъртшоу с 12:21, 21:11, 21:17 след 55 минути игра. Следващите съпернички на българките бяха третите поставени Джили Купър и Кърсти Гилмор от Шотландия, от които загубиха с 20:22, 18:21.