Мъри уверено крачи към втора титла

07-10-2010 18:07 | Николай Драгиев

Световният номер 4 Анди Мъри направи няколко обрата в мача си срещу Алберт Монтанес, за да стигне до крайната победа със 7:5, 6:3 на турнира China Open в Пекин.

Така той достигна до четвъртфиналната фаза. В първия сет Монтанес поведе с 5:3, но допусна шотландеца да вземе 4 поредни гейма.

Във втория сет испанецът отново имаше преднина от 2:0, преди да преотстъпи инициативата на Мъри.

"Удрях твърде много къси топки и той можеше да диктува темпото в началото. След това подобрих играта си и затова се получи обрат. Бях по-солиден във втория сет," доволен бе АНди.

За 23-годишният Мъри това е осми четвъртфинал през сезона. Досега той е записал 36 победи при 13 загуби.

В следващата фаза Мъри ще играе с ветерана Иван Любичич. Той се справи с 6:3, 7:6 срещу Александър Долгополов. Световният номер 17 Любичич прекъсна серията си от четири поредни загуби в предишния кръг срещу Михаил Южни.

В останалите четвъртфинали днес победи постигнаха Давид Ферер и Робин Сьодерлинг, съответно срещу Йен-Сун Лу и Николас Алмагро.