Федерер с нов рекорд след победа в Лондон

06-11-2012 00:00 | Станко Димов
Роджър Федерер започна по впечатляващ начин защитата на титлата си от заключителния турнир на най-добрите ATP World Tour в лондонската зала „О2”. Швейцарецът надигра с 6:3, 6:1 Янко Типсаревич в мач от група „Б”. Така Федерер записа 40-а победа и излезе начело по този показател в историята на мастърсите.

До днес Роджър делеше първото място заедно с Иван Лендъл.

31-годишният Федерер, който защитава трофея си от миналия сезон, реализира пробив за 2:0 в първия сет срещу Типсаревич и не позволи съперникът му да стигне до нито една възможност за пробив в откриващата част. След едва 31 минути швейцарецът спечели първия сет при 6:3.

Във втората част ситуацията не се промени и носителят на 17 титли от Големия шлем отново диктуваше случващото се на корта. Федерер осъществи пробиви за 2:1 и 4:1 и още при първия си мачбол сложи край на двубоя.

„Щастлив съм и се чувствам чудесно на корта. Трябваше да излекувам някои дребни болежки, но вече всичко е наред. Доволен съм от формата си днес, вече не ме боли.
Атмосферата тук е прекрасна, както миналата година, тогава играх чудесно в Лондон”, заяви Роджър Федерер след мача.

В късния мач от група „Б” Давид Ферер от Испания победи Хуан Мартин дел Потро от Аржентина с 6:3, 3:6, 6:4.