Димитров срещу Монако, дебютира в Топ 50

31-10-2012 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в зала от сериите "Мастърс 1000" в Париж с награден фонд 2,4 млн. евро, след като победи австриеца Юрген Мелцер със 7:6(2), 6:2. Така хасковлията следващата седмица ще влезе за първи път в Топ 50 в световната ранглиста. До момента най-високото класиране на Димитров е 52-ро място, което за първи път той достигна на 22 август 2011 година.

В сряда по обяд Гришо излиза срещу деветия поставен Хуан Монако от Аржентина.

Срещата започна добре за Гришо, който успя да пробие съперника си още във втория гейм. След това българинът стигна до резултат 5:2, но когато сервира за сета, той загуби един сетбол, не успя да вземе подаването си и впоследствие допусна изравняване. Така се стигна до тайбрека, в който обаче Димитров доминираше напълно. Той направи два минибрейка и не допусна нито една грешка при свой сервис, като така затвори първата част.

Във втория Димитров беше пълновластен властелин на корта и нямаше проблеми с австрийския левичар.

Следващият съперник на Гришо е Хуан Монако. Българинът има да си връща на южноамериканеца, който го победи в Токио с 6:2, 6:1 в началото на октомври.