Григор печели в Япония

29-09-2012 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров спечели първия си мач от квалификациите на силния международен турнир в японската столица Токио, след като победи с 7:5, 6:4 представителя на домакините Хирoки Кондо.

Мачът вървеше гейм за гейм до самия край на първия сет, когато българинът, 56-и в света, спечели за първи път в мача подаването на съперника и с това поведе в резултата. Вторият сет беше далеч по-труден за Димитров, който допусна пробив в третия гейм, но го върна още в следващото подаване на Кондо. При резултат 5:4 българинът се амбицира и приключи мача, след като стигна до трети пробив в сервиса на съперника.

21-годишният хасковлия, водач в предварителната схема, спечели 10 точки за класацията на АТP и 1000 долара. Във втория квалификационен кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между Вашек Поспишил (Канада) и Рикардо Гедин (Италия). Като юноши Григор и Поспишил играха финал на двойки на US Open през 2007 година.