Италианка на полуфинал на US Open

04-09-2012 00:00 | Станко Димов
Със сигурност италианска тенисистка ще играе на полуфинал на Откритото първенство на Съединените щати. Това стана факт, след като в единия четвъртфинал ще се срещнат Сара Ерани и Роберта Винчи (на снимката).

Десетата поставена Ерани надигра №6 в схемата Ангелик Кербер от Германия със 7:6(5), 6:4 в хубав и равностоен двубой. Синеоката италианка наложи волята си във втория сет, въпреки че допусна от 3:0 Кербер да изравни.

За първи път в кариерата си Винчи е на четвъртфинал в турнир от Големия шлем. 20-ата поставена отстрани втората Агнешка Радванска с 6:1, 6:4, за да стигне до мач със своята партньорка на двойки. Първият сет бе изцяло за Роберта. Във втория тя проби за 3:1 и доведе нещата до победен край. Загубата на полякинята означаваше, че тя отново пропусна шанса да оглави за първи път световната ранглистата.

Трикратната шампионка от Ню Йорк Серина Уилямс разби с 6:0, 6:0 чехкинята Андрея Хлавачкова. Така намиращата се в перфектна форма американка си осигури четвъртфинален мач срещу Ана Иванович, която отстрани Цветана Пиронкова.

При мъжете олимпийският шампион Анди Мъри подчини канадеца Милош Раонич с 6:4, 6:4, 6:2 и отново показа хубава игра и прецизни минаващи удари. На четвъртфиналите третият поставен британец излиза срещу Марин Чилич. Хърватинът, който е №12 в Ню Йорк, спря пътя на словашкия левичар Мартин Клижан и се наложи със 7:5, 6:4, 6:0. Във важните моменти почти двуметровият Чилич печелеше точките. Така взе първия сет в самия край. Във втория от 2:4 взе следващите 10 гейма и спечели двубоя.