Федерер и Мъри без грешка

28-08-2012 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на US Open и петкратен победител в турнира Роджър Федерер и олимпийският шампион Анди Мъри започнаха участието си в Ню Йорк с трисетови успехи. При дамите първата поставена Виктория Азаренка и Мария Шарапова загубиха общо пет гейма.

Федерер се наложи за час и половина над Доналд Йънг от САЩ с 6:3, 6:2, 6:4. Швейцарецът направи пет пробива и допусна един – за 2:2 във втората част. Рекордьорът по титли от Големия шлем игра с лекота и демонстрира целия си арсенал от удари. В следващия кръг Роджър ще играе с германеца Бьорн Пау.

Анди Мъри победи Алекс Богомолов, който представя вече Русия с 6:2, 6:4, 6:1. Британецът направи 31 непредизвикани грешки и вкара едва 49 процента първи сервис, но оцеля.

„Наистина не сервирах добре, но все пак загубих само седем гейма за три сета. Беше много влажно на корта и може би затова получих крамп, а може би и затова, че не поех достатъчно течности”, призна Мъри след мача.

В последния мач за деня 12-ият поставен Марин Чилич победи австралиеца от хърватски произход Маринко Матошевич след пълен обрат с 5:7, 2:6, 6:4, 6:2, 6:4 след повече от четири часа игра. Чилич нанесе решителния удар след пробив за 4:3 в заключителния пети сет.

Виктория Азаренка разгроми рускинята Александра Панова с 6:0, 6:1 за 50 минути игра. Вика наниза 20 печеливши удари при 11 непредизвикани грешки и направи 52 точки срещу 18 за съперничката.

Бившата шампионка Мария Шарапова пък се справи с Мелинда Цинк от Унгария с 6:2, 6:2. Трикратната победителка Ким Клайстерс започна последното си участие в Ню Йорк с победа над американката Виктория Дювал с 6:3, 6:1.