Цонга и Раонич изиграха най-дългия олимпийски сет

01-08-2012 00:00 | Станко Димов
Французинът Жо-Вилфред Цонга победи Милош Раонич от Канада на олимпийския турнир в Лондон с 6:3, 3:6, 25:23 след три часа и 56 минути игра

Третият сет е рекорден по дължина в историята на олимпиадите. В атрактивния двубой по-щастлив в края беше Цонга.

Той пропиля по един мачбол при резултат 16:15 и 22:21. В 48-ия гейм обаче френският тенисист поведе с 40:0 при сервис на Раонич и успя най-сетне да затвори двубоя в своя полза.

В следващия кръг Жо-Вилфред играе срещу Фелисиано Лопес, който отстрани Хуан Монако с 6:4, 6:4.

В двубой между бивши номер едно в света Новак Джокович беше безгрешен срещу Анди Родик – 6:2, 6:1. Вторият в схемата сърбин не даде никакви шансове на своя съперник. На четвъртфинал Ноле ще играе с друг ексводач – Лейтън Хюит. Австралийският ветеран преодоля Марин Чилич със 7:5, 6:4.