Ноле и Роджър сами се затрудниха

30-05-2012 00:00 | Станко Димов
Първият и третият в схемата на Roland Garros Новак Джокович и Роджър Федерер са вече в трети кръг на турнира от Големия шлем в Париж, но имаха проблеми.

Федерер вече еднолично държи рекорда за най-много победи в Шлема, като записа 234-ата днес. Тя дойде срещу румънеца Адриан Унгур с 6:3, 6:2, 6:7(6), 6:3. В тайбрека на третия сет швейцарският ас имаше два мачбола, но се изхитри да загуби четири поредни точки и му се наложи да играе и четвърта част.

В трети кръг бившият номер едно очаква победителя в мача между французина Никола Маю и Мартин Клижан от Словакия.

Ноле пък не загуби сет, но бе самокритичен след успеха над словенеца Блаз Кавчич с 6:0, 6:4, 6:4.

„Спрях да играя. Дадох му възможността да се върне в мача, след като изиграх седем перфектни гейма в началото”, тюхкаше се сърбинът на пресконференцията. Следващият му опонент е френския квалификант Никола Девилде.

При дамите водачката в схемата Виктория Азаренка този път беше в час и разби германката Дина Пфиценмайер с 6:1, 6:1.

Отпадна полуфиналистката от миналата година Марион Бартоли. Французойката трябваше да отстъпи на Петра Мартич от Хйрватия с 2:6, 6:3, 3:6.