Шарапова започна защитата на титлата

15-05-2012 00:00 | Станко Димов
Мария Шарапова и Петра Квитова записаха победи във втория кръг на турнира на клей в Рим. Защитаващата титлата си втора в схемата рускиня се наложи по-трудно със 7:5, 7:5 срещу Кристина Макхейл (САЩ) след 2 часа и 12 минути игра.

Втората поставена в надпреварата Шарапова реализира пет от общо осемте си възможности за пробив, но и самата тя се пропука три пъти срещу Макхейл. Все пак опитът си каза думата и 25-годишната рускиня си заслужи двубой в третия кръг срещу победителката от двубоя между Ана Иванович и квалификантката Силвия Солер-Еспиноза.

Четвъртата поставена Квитова пък се справи с Анастасия Павлюченкова (Русия) със 7:5, 6:4 след 61 минути. Чешката левичарка пък ще мери сили в следващия си мач срещу София Арвидсон или Сорана Кърстея, която отстрани бившата номер едно Йелена Янкович в три сета.

В среща от първия кръг италианката Флавия Пенета се наложи срещу поставената под номер 16 в основната схема Мария Кириленко (Русия) с 6:1, 7:6 (2). Винъс Уилямс пък победи Симона Халеп с 6:3, 6:4.