Пиронкова отпадна бързо в Мадрид

06-05-2012 00:00 | Станко Димов
Най-силната българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира на син клей в испанската столица Мадрид, който е от категория „Премиер задължителен” и е с награден фонд 3 755 140 евро.

24-годишната пловдивчанка отстъпи на представителката на домакините Анабел Медина Гаригес с 0:6, 2:6 за 78 минути. Медина Гаригес спечели първите десет гейма в мача и победи българската си съперничка за пети път в пет мача.

Лидерката на националния отбор имаше сериозни проблеми при собственото си подаване. Тя допусна пет пробива. На свой ред Цеци пропиля и четирите си възможности за брейк.

Пиронкова взема 5 точки за световната ранглиста, където е №43, и 8750 евро от наградния фонд.

Следващата седмица Цеци има отново шанс да запише първа победа на клей. Това ще стане на турнира от категория „Премиер” в Рим.