Линда Зечири с бронз на европейското

20-04-2012 00:00
Втората ракета на България Линда Зечири спечели бронзов медал от Европейското първенство по бадминтон в Карлскруна, Швеция. На полуфиналите 24-годишната левичарка отстъпи на защитаващата титлата си водачка в схемата Тине Баун от Дания с
13:21, 14:21 за 31 минути игра.

Зечири поведе с 5:4 точки, но техническата пауза дойде при резултат 8:11. До края 32-годишната Баун владееше положението и затвори гейма след 15 минути.

Във втората игра Линда дръпна с 3:1. Последва обаче серия от седем точки за датчанката. Почивката дойде при резултат 5:11. След нея софиянката наниза пет последователни точки и намали до 11:13. Но после бившата номер едно в света отново натрупа аванс.

Медалът на Зечири е втори за България в историята на еврошампионатите за жени и мъже. През 2010 година в Манчестър Петя Неделчева завоюва сребърно отличие на двойки заедно с рускинята Анастасия Руских. Линда има бронз и от първенство на Стария континент при девойките.